Türkiye'nin En İyi Asbest Şirketi
LOKASYON

Şişli, İstanbul

İLETİŞİM

0212 224 17 44

Asbest Neden Tehlikelidir?
 Asbestin Neden Olduğu Ölümcül Hastalıklar Hakkında Detaylı Bilgi. MAB Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri.
Asbest Mineraline Maruz Kalanlarda Görülen Ölümcül Hastalıklar ve Belirtileri

Asbestin Neden Olduğu Ölümcül Hastalıklar

Doğrudan veya dolaylı olarak asbeste maruz kalma sonucu Dünyada her yıl yaklaşık 5000 kişi asbest yüzünden hayatını kaybediyor. Uygun koşullar sağlanmadan direkt olarak asbeste maruz kalıpta ölenlerin sayısıda daha fazla. Geçmişte asbest ile temasta olmuş ve yıllar sonra ortaya çıkan rahatsızlıklardan ötürü etkilenenler ise ciddi bir sayısal değere ulaşmış durumda.

Bununla birlikte bilinmesi gereken;

Asbest, sedece geçmişin problemi değildir. Günümüzde de, 2000 yılı ve öncesinde inşa edilen veya yenilenen herhangi bir binada da mevcut olabilir. Çünkü Asbest İçeren Malzemeler bozulduğunda veya hasar gördüğünde, içerdiği lifler havaya salınır ve bu da solum ile vücuda yerleşir.

Liflerin solunması ciddi hastalıklara neden olur. Vücuda yerleşen Asbest Molekülleri hastalığı hemen belli etmeden uzun zaman boyunca yerleştiği yerde kalır. Ortaya çıkardığı hastalıktan sonra teşhiş konabilir ki bunun içinde zaten çok geç olacaktır.

Bu yüzden şimdi kendinizi korumanın ve bilinçlenmenin tam zamanı!

Risk Altındamıyım? İsimli yazımızı okuyabilirsiniz

Asbest aşağıdaki ciddi ve ölümcül hastalıklara neden olabilir;

1) Asbestoz

Asbestoz, asbest mineraline uzun yıllar maruz kalan kişilerde görülen ölümcül bir hastalıktır. Ortaya çıkması 10-20 yılı bulabilen sinsi bir ilerleme şekli vardır. Akciğerde ciddi bir yara oluşumu ve sonrasında nefes darlığı ile gelen ölümcül akciğer sorunlarına neden olur.

2) Mezotelyoma (Akciğer Zarı Kanseri)

Yine uzun süre asbest solumumu sonucu gerçekleşen Mezotelyoma, göğüs boşluğuna su birikmesi ile bulgu veren ölümcül bir hastalıktır. Hastalığın tespit edilmesi 20-50 yıla kadar mümkün olmayabilir. Belirtileri: ağızdan kan gelmesi, öksürük, kilo kaybı, iştahsızlık, yorgunluk, halsizlik gibi durumlar da görülür.

3) Akciğer Kanseri (Bronşiyal Karsinom)

Asbest ile ilişkili akciğer kanseri, sigara içiminin ve diğer nedenlerin neden olduğu akciğer kanseri ile aynıdır. Her bir mezotelyoma ölümü için çoğunlukla akciğer kanseri olduğu tahmin edilmektedir.

4) Mide-Bağırsak Kanseri

Asbest ile doğrudan temas sonucu ve sigara kullanımı ile oluşan sinerjitik etkiler sonucu görülür.

5) Plevral Kalınlaşma

Plevral kalınlaşma genellikle ağır asbest maruziyetinden sonra ortaya çıkan bir sorundur. Akciğerin astarı (plevra) kalınlaşır ve şişer. Bu daha da kötüleşirse, akciğerin kendisi sıkışabilir ve göğüste nefes darlığı ve rahatsızlık yaratabilir.

Not : Sigara içen ve aynı zamanda asbest liflerine maruz kalan kişilerin akciğer kanseri geliştirme riskinin daha fazla olduğunu unutmamak gerekir.

MAB Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri Profesyonel Bir Asbest Söküm Uzmanlığı Şirketidir. Merkezi İstanbul, Şişli’de olmak Üzere Tüm Türkiye’ye Hizmet Vermektedir.

Geri Dön
Asbest,Asbest Söküm,Asbest Bertaraf, Asbest Söküm Firması, Asbest Söküm Firmaları, Asbest Söküm Şirketi, Asbest Söküm Şirketleri,istanbul Asbest Söküm Firmaları,Asbest Söküm Şirketleri istanbul
ADRES

İzzetpaşa Mah. Yeniyol Cad. No:24 Daire:6 Şişli, İstanbul

EMAİL
info[@]mabasbest.com.tr
info[@]mabyikim.com.tr
SOSYAL
2022©copyrighttbn web