Türkiye'nin En İyi Asbest Şirketi
LOKASYON

Şişli, İstanbul

İLETİŞİM

0212 224 17 44

Asbest Nedir?

MAB Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri, Asbet Hakkında Detaylı Bilgi Asbest Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?
Asbest, doğada kendiliğinden oluşan, kuvvetli, dayanıklı ve doğal bir mineraldir.

Asbest, Isıya ve sürtünmeye karşı oldukça dayanıklı ve çoklu lif yapısına sahip olduğu için bir çok sektörde kullanılmıştır.

Asbest Lifleri, doğada mikroskobik olmasına rağmen, son derece yüksek dayanım gücüne sahiptir. Yangına, ısıya, çoğu kimyasal tepkimeye ve arıza direncine sahiptir. Asbestin bu özellikleri, farklı ticaret ve endüstriyel ortamda uzun yıllar kullanılmasını sağlamıştır. Ayrıca  geniş bir tüketici ürün yelpazesinde tercih edilerek günümüze kadar ulaşmıştır.

Asbest, doğal haliyle zararlı değildir. Ancak hasar görmüş yada deformasyona uğraşımız Asbestli Malzemeler, liflerine ayrılır ve burun veya ağız yoluyla kolaylıkla teneffüs edilebilecek toksik bir toz oluşturur.

Bu toz moleküllerinin içinde çok sayıda Asbest Lifleri olacağı için solunduğunda, akciğer, mide ve kalbi koruyan tabakalara yapışırlar. Bir süre sonra bu bölgelerde biriken lifler mezotelyoma kanseri, asbestoz ve akciğer kanseri gibi ölümcül hastalıkların ortaya çıkmasına yol açar .

Çatı kaplamaları, yağmur suyu oluk boruları, bina iç ve dış bölmelerine kadar çoğu yerde Asbestli Yapı Malzemelerikullanılmıştır. Bir saç telinden 2 bin kez daha ince olan asbest lifleri, havaya karışıp solunum yoluyla hastalıklara yol açtığı gibi, parmak ucuna batan bir asbest parçası da vücut içinde hareket edip iç organlardan kalbe kadar ulaşabilir.

Dünyada çoğu ülkelede Asbest Minerali ham halde mevcuttur. Asbest ile ilişkili potansiyel riskler ortaya çıktıktan sonra, hükümetler kullanımını kısıtlayan veya yasaklayan sıkı düzenlemeler uygulamaya başlamıştır.

Günümüzde Asbest kullanımı, çıkarılması veya herhangi bir işleme tabi tutulması yasaktır. Fakat asbest yasaklanmadan önce yaygın olarak kullanıldığından, birçok ürün ve malzemede halen toksik mineral bulunmaktadır.

Geri Dön
Asbest,Asbest Söküm,Asbest Bertaraf, Asbest Söküm Firması, Asbest Söküm Firmaları, Asbest Söküm Şirketi, Asbest Söküm Şirketleri,istanbul Asbest Söküm Firmaları,Asbest Söküm Şirketleri istanbul
ADRES

İzzetpaşa Mah. Yeniyol Cad. No:24 Daire:6 Şişli, İstanbul

EMAİL
info[@]mabasbest.com.tr
info[@]mabyikim.com.tr
SOSYAL
2022©copyrighttbn web