Türkiye'nin En İyi Asbest Şirketi
LOKASYON

Şişli, İstanbul

İLETİŞİM

0212 224 17 44

Asbest Söküm Uzmanlığı
Asbest Söküm Uzmanlığı Nedir? İlgili Mevzuata Göre Asbest Çalışmalarında Ne İş Yapar?

Asbest Söküm Uzmanı

Asbest ve Asbestli Malzemeler ile ile ilgili yapılacak olan tüm işlemlerde yetkili ve sorumlu olan, proje çalışanlarını doğru yönlendiren gerekli eğitimleri almış ve sınavda başarılı olmuş “Asbest Söküm Uzmanı Belgesi” ne sahip kişilerdir.

Asbest Söküm Uzmanları konuya hakim, kendi sağlığının yanı sıra diğer çalışanlarında sağlığını koruyacak tüm önlemlerin alınmasını sağlayarak projenin başarılı bir şekilde sonlandırılmasını sağlamalıdır. Çünkü ilgili mevzuat gereği, Asbest işleri, asbest söküm uzmanı nezaretinde asbest söküm çalışanı tarafından yapılır.

Asbest Söküm Uzmanı, projede çalışan asbest söküm çalışanları ve diğer çalışanlara;

Asbest söküm, yıkım, tamir, bakım, uzaklaştırma çalışmalarında asbest tozuna maruziyetlerde oluşabilecek riskleri ve alınacak önlemleri ve aşağıdaki konularda yeterli bilgi vermek zorundadır.

  • Asbest ve/veya asbestli malzemeden yayılan tozun neden olabileceği sağlık riskleri,
  • Yönetmelikte belirtilen sınır değerler ve ortam havasında sürekli yapılması gereken ölçümler,
  • Sigara içilmemesi de dahil uyulması gereken hijyen kuralları,
  • Kişisel koruyucu donanımların kullanımı ve alınacak önlemler,
  • Asbest Maruziyeti ni en aza indirmek için tasarlanmış özel önlemler.

Ayrıca ek olarak;

  • Çalışanlara, ortam havasındaki asbest konsantrasyonu ölçüm sonuçları hakkında bilgi verilir ve bu sonuçlarla ilgili gerekli açıklamalar yapılır.
  • Belirtilen sınır değerin aşıldığı hallerde, çalışanlar ve temsilcileri bu durumdan derhal haberdar edilir, nedenleri bildirilir ve alınacak önlemler hakkında görüş alışverişinde bulunulur. Acil bir durumda alınan önlemler çalışan ve temsilcilerine bildirilir.

MAB Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri sahip olduğu bilgi, tecrübe ve birikimleri ile “Asbest Söküm ve Bertaraf” projelerinizde Alanlarınında yetkin; Asbest Uzmanlarımız, Asbest Söküm ve Bertaraf Çalışanlarımız ile insana ve çevreye duyarlı operasyonlar gerçekleştiriyoruz.

MAB Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri, Merkezi İstanbul, Şişli’de olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. Profesyonel Asbest Yıkım, Söküm, Kırım, Uzaklaştırma, Taşıma, Tamir, Bakım ve Bertaraf işlemlerinde uzman ekibi ile projelerinizde çözüm ortağınız.

Ayrıntılı Bilgi ve İletişim İçin bize ulaşabilirsiniz.

Geri Dön
Asbest,Asbest Söküm,Asbest Bertaraf, Asbest Söküm Firması, Asbest Söküm Firmaları, Asbest Söküm Şirketi, Asbest Söküm Şirketleri,istanbul Asbest Söküm Firmaları,Asbest Söküm Şirketleri istanbul
ADRES

İzzetpaşa Mah. Yeniyol Cad. No:24 Daire:6 Şişli, İstanbul

EMAİL
info[@]mabasbest.com.tr
info[@]mabyikim.com.tr
SOSYAL
2022©copyrighttbn web