Türkiye'nin En İyi Asbest Şirketi
LOKASYON

Şişli, İstanbul

İLETİŞİM

0212 224 17 44

Asbest Söküm ve Bertaraf Firmaları, Şirketleri Hakkında
MAB Asbest, Profesyonel Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri Veren Bir Asbest Firmasıdır. Asbest Temizleme ve Ölçüm Hizmetleri İçin Arayınız.
Asbest Bertaraf Firmaları ve Asbest Söküm Şirketleri
25-08-2019

Asbest Sökümü ve Bertarafı Yapan Firmalar ve Asbest Temizleme Firmaları İstanbul

Asbest, yumuşak ve esnek, ısıya ve kimyasal korozyona dayanıklı, mikroskobik elyaflı doğal olarak oluşan bir mineraldir. Maruziyeti  üç hastalığa neden olabilir.

- Asbestosis Hastalığı

- Akciğer Kanseri

- MezotelyomaAsbest Söküm Firmaları Ne İş Yapar?

Özellikle yapı malzemelerinde uzun yıllar boyunca yaygın bir şekilde kullanılan Asbest sıva, döşeme ve yalıtım gibi ürünlerde sıkça kullanılmıştır. 80’li Yıllarda sağlığa olan zararları tüm Dünyada ortaya çıkmaya başladığında Asbest içeren ürünlerin imalatı yasaklandı veya büyük üreticiler tarafından gönüllü olarak sonlandırıldı.

Bu süreçten öncelerini yani 1980'den önce inşa edilen yapılarda asbest içeren materyallerin olma ihmali yüksektir. İşte bu noktada binalarda bulunan/bulunması muhtemel tehlikelerin tespitini Asbest Uzmanı eşliğinde Asbest Söküm Firması yapar. Yapılan tespitler neticesinde Asbest içeren malzemeler yapıdan uzaklaştırılarak Bertaraf işlemlerine tabi tutulur.

Asbest Söküm Şirketleri Nasıl Çalışır?

Asbest içeren malzemeler zamanla bozulduktan sonra, daha hassas bir yapıya sahip olurlar ve herhangi bir çarpma, kırılma ve etkileşim ile havaya salınabilirler. Bu salınım neticesinde hava sirkülasyonuna bağlı olarak bulunduğu ortamda uzun süre kalabilir ve solunabilirler. Asbest Lifleri solunum sistemi yoluyla soluduktan sonra akciğerlere ve vücut dokularına yerleşir ve akciğer dokularında kalmaya devam eder.

Bu yüzden Asbest şüphesi olan malzemelere uzmanlar eşiliğinde müdahale edilmelidir. Asbest Bertarafı’da yine Asbest Bertaraf Firması tarafından yapılmalıdır.

Asbest Söküm Şirketi Tehlike Şüphesi Olan Alanlarda Aşağıdaki İşlemleri Yapar;

  • Detaylı analiz ve tespit için Asbest Uzmanı tarafından saha ziyareti yapılır.
  • Mevcuttaki Asbest türü, söküm ve bertaraf tanımlaması yapılır.
  • Asbest giderme prosedürlerini ayrıntılı olarak belirlenir ve teklif oluşturulur.
  • Asbest Uzmanı ve yetkili çalışanlar refakatinde Asbest içeren malzemeler yapıdan uzaklaştırılır.
  • Son olarak yapıda Asbest Ölçümleri yapılarak risk boyutu belirlenir.
  • Yapıdaki Asbestin temizlenmesinin ardından Asbest Free sertifikası hazırlanır.

 Sonuç olarak Asbest Söküm ve Bertaraf Firmaları, Asbest Tehlikesine sahip olan tüm yapılarda yukarıdaki işlemleri büyük bir titizlikle alanlarında uzman ekibi ile gerçekleştirir.

Evinizde, binanızda, işlerinizde Asbest şüphesi taşıyan malzeme ve materyallare sahip olduğunuzu düşünüyorsanız hiçbir temas ve fiziksel müdahalede bulunmayınız.

Danışma ve bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz..

MAB Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri

Şirketimiz, Asbest Söküm Faaliyetlerini, Asbest Söküm Uzmanı denetiminde, alanlarında uzman Asbest Söküm Çalışanları İle gerçekleştirmektedir. Sizde profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilir, alanında uzman çalışanlarımız ile projelerinizde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

MAB Asbest, Profesyonel Bir Asbest Söküm Şirketidir. Merkezi İstanbul'da Olmak Üzere Tüm Türkiye' de Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri Vermektedir.

Tüm Bloglar
Asbest,Asbest Söküm,Asbest Bertaraf, Asbest Söküm Firması, Asbest Söküm Firmaları, Asbest Söküm Şirketi, Asbest Söküm Şirketleri,istanbul Asbest Söküm Firmaları,Asbest Söküm Şirketleri istanbul
ADRES

İzzetpaşa Mah. Yeniyol Cad. No:24 Daire:6 Şişli, İstanbul

EMAİL
info[@]mabasbest.com.tr
info[@]mabyikim.com.tr
SOSYAL
2020©copyrighttbn web