Türkiye'nin En İyi Asbest Şirketi
LOKASYON

Şişli, İstanbul

İLETİŞİM

0212 224 17 44

Asbest Söküm
İstanbulda Yer Alan Asbest Söküm Firmaları ve Şirketleri Hakkında

Gelişmiş Ülkelerin çoğunda 2000’li yıllara, Ülkemizde de 2010 yılına kadar kullanımı serbest olan Asbest ve Asbestli Malzemelerin kullanımı, çıkarılması ve satışı yasaklanmıştır. Asbestli Ürünlerin zararlarının tespit edilmesi çok uzun zaman almış ve geri dönüşü mümkün olmayan sağlık felaketlerine de davetiye çıkarmıştır.

Günümüzde gelişen teknoloji ve bilimin çığır açan yenilikleri sayesinde sadece Asbest değil insan ve çevreye zararı olan tüm maddedlerin analizi ve tespiti artık çok daha kısa sürede belirlenmektedir.

2010 yılında önce yapılmış olan tüm binalarda Asbestli Malzeme riskleri devam etmektedir. Gerek maliyeti gerekse dayanıklılığı yüzünden inşaat firmalarının sıklıkla tercih ettiği Asbestli Yapı Malzemeleri hala tehlike saçmaya devam ediyor.

Asbest Söküm Firmaları

Risk faktörlerinin ortada oluşu ve hükümetlerin gerekli önlemleri almaları neticesinde yeni bir sektör ortaya çıkmıştır. İnsanları ve çevreyi olumsuz olarak etkileyecek bu zararlı maddelerin söküm, taşıma ve bertarafı işlemlerini Asbest Söküm Firmasıyapmaktadır.

Asbest Söküm Firması, çalışmalarında gerekli olan tüm önlemleri almak, uygulamak ve denetlemesini yapmak zorundadır.

Riskli Yapılarda Asbest Sökümü

Asbestli yapılarda çalışma yapılmadan önce kapsamlı bir fiziki analiz yapılması insan ve çevre sağlığı açısından önem teşkil etmektedir. Öncelikle asbest içermesi muhtemel malzemelerin yerleri, hasar durumları incelenir ve raporlanır.

Gerekli görülen alanlarda ise uygun önlemler alınarak işe başlanır. Asbest içeren malzemelerin sökümü ve uzaklaştırma işlemleri ASBEST UZMANI eşliğinde ASBEST SÖKÜM ÇALIŞANI tarafından yapılır. Bu uzman ekip bakanlıktan onaylı sertifika ve belgelere sahip gerekli eğitimleri almış kişilerdir.

Asbest Firması

Asbest Uzmanı, aşağıda yer alan bilgileri çalışmaya başlamadan önce Asbest Söküm Çalışanları ile paylaşır.

  • Asbest ve/veya asbestli malzemeden yayılan tozun neden olabileceği sağlık riskleri,
  • Yönetmelikte belirtilen sınır değerler ve ortam havasında sürekli yapılması gereken ölçümler,
  • Sigara içilmemesi de dahil uyulması gereken hijyen kuralları,
  • Kişisel koruyucu donanımların kullanımı ve alınacak önlemler,
  • Asbest maruziyetini en aza indirmek için tasarlanmış özel önlemler.

Asbest Söküm Şirketleri,

Çalışmalara başlamadan önce, alınacak önlemler konusunda, mülk sahibi-yetkilisi, çalışanlar veya temsilcilerini bilgilendirir ve onların görüşlerini alır. Asbest Söküm Şirketi, teknik açıdan gerekli önlemlerin alınmasına rağmen havadaki asbest salınımı belirlenen sınır değeri aşması durumlarında aşağıda yer alan tedbirleri uygular.

  • En uygun solunum sistemi koruyucusu malzemelerin ve diğer koruyucu donanımların kullanılmasını sağlamak, çalışma sürelerini belirlemek.
  • Asbest Sınır Değerin aşılması ihtimali olan yerlere uyarı levhalarının konulmasını sağlamak.
  • Asbest veya asbestli malzemeden çıkan tozun ve buna bağlı olarak asbest liflerinin, çalışma alanı dışına yayılmasını önlemek.

MAB Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri, 

Şirketimiz, Asbest Söküm Faaliyetlerini, Asbest Söküm Uzmanı denetiminde, alanlarında uzman Asbest Söküm Çalışanları İle gerçekleştirmektedir. Çalışanlarımızın hepsi gerekli bilgi, belge ve tecrübeye sahiptir.

Sizde profesyonel hizmelerimizden yararlanabilir, alanında uzman çalışanlarımız ile projelerinizde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

MAB Asbest, Profesyonel Bir Asbest Söküm Şirketidir. Merkezi İstanbul'da Olmak Üzere Tüm Türkiye' de Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri Vermektedir.

Asbest,Asbest Söküm,Asbest Bertaraf, Asbest Söküm Firması, Asbest Söküm Firmaları, Asbest Söküm Şirketi, Asbest Söküm Şirketleri,istanbul Asbest Söküm Firmaları,Asbest Söküm Şirketleri istanbul
ADRES

İzzetpaşa Mah. Yeniyol Cad. No:24 Daire:6 Şişli, İstanbul

EMAİL
info[@]mabasbest.com.tr
info[@]mabyikim.com.tr
SOSYAL
2022©copyrighttbn web