Türkiye'nin En İyi Asbest Şirketi
LOKASYON

Şişli, İstanbul

İLETİŞİM

0212 224 17 44

Asbest Bertarafı
İstanbul'da Faaliyet Gösteren Asbest Bertaraf Firmaları ve Şirketleri

Asbest Bertarafı Nasıl Yapılır?

Asbest Betaraf İşleri, riskli yapıların yıkım, bakım veya yenileme çalışmalarında asbestli malzemelerin emniyetli bir şekilde uzaklaştırılması işlemidir. Uzaklaştırılan malzemeler insan veya çevreye zarar vermeden bertaraf edilir ve artık risk oluşturmaz. Bu işlemleri yalnız Asbest Söküm Uzmanı ve Çalışanı Belgesine sahip kişi ve kurumlar yapar.

Asbestli Malzemelerin Bertarafı ve taşıma işlemleri uzman kişi ve kuruluşlar tarafından yapılması zorunludur. Çalışmalarda bu maddenin içeriğinde bulunan toksik özellikler ve bilinen bir kanserojen olması sebebiyle büyük dikkat ve özen gösterilmelidir.

Asbestli malzeme iyi durumda olduğu zaman genelde bir tehlike oluşturmaz. Bununla birlikte, yıpranmış veya hasar görmüş asbest liflerinin parçalanması ve havaya uçması nedeniyle insan sağlığı ve güvenliği için büyük bir risk oluşturur.

Asbest Bertaraf Firmaları, asbest şüphesi olan bina ve yapılarda gerekli tespit ve analiz çalışmalarını yapar. Yapıdaki asbest çeşidi ve yoğunluğuna göre tedbir ve güvenliği sağlayarak asbest bertaraf işlemlerini başlatır. Asbest bertaraf firması,yapacağı tüm çalışmalarda çalışanlarını ve yetkili birimleri bilgilendirir.  Tüm sürecin başarılı bir şekilde sonlandırılması için yönetmelik ve mevzuata göre hareket edilir.

Güvenli Asbest Temizleme İşlemleri

Asbest Bertarafı, asbest içeren malzemelerin hasar görme ihitmalleri olabilecek durumlarda önceden yapılması gereken zorunlu bir işlemdir. Bu genelde yıkım öncesi veya ciddi tadilatlar yapılacak olan binalarda gerekir.

Asbest Bertaraf Şirketleri, asbestli yapılarda çalışma yapmak için öncelikle risk değerlendirmesi faailyetlerini yapması gerekir. Özellikle Asbest liflerinin planlanan çalışma esnasında havaya salınması ihtimalinin yüksek olması durumunda bu tür risk çalışması yapılır.

Asbest Bertaraf Şirketi, temizleme ve taşıma yöntemleri için bakanlığın belirlemiş olduğu mevzuat çerçevesinde hareket eder. Enkaz kaldırma ve taşıma için gerekli olan izin, onay ve bildirimleri yaparak işlemlere başlar ve tehlikeli maddeleri uzaklaştırıp ve sonrasında imha ederek süreci sonlandırır.

Aşağıda Asbestli Alanlarda Çalışma ve Bertaraf Adımları Gösterilmiştir;

Çalışma alanlarında asbest;

 •  Analiz ve tespit yapılması
 • İşaretlemeler ve uyarı levhaları koyulması
 •  Görevli harici girişlerin önlenmesi
 • Sigara içilmesi yasak olan alanlar belirlenmesi
 • Çalışanlar için yaşam alanlarının risk bölgesi dışında oluşturulması

Çalışanlar için asbest;

 • Kişisel koruryucu donanımlar, giysi, solunum cihazları, eldiven vs. verilmesi. Bu malzemelerin temizliği ve bakımı çalışma alanı içinde yapılır, dışarıya ise kapalı muhafazalı kaplar içinde çıkarılır.
 • Koruyucu giysiler ile çalışanların kendilerine ait giysileri ayrı ayrı yerlerde muhafaza edilir.
 • Çalışanlara uygun el ve yüz yıkama yerleri, tozlu işlerde ise duş imkanı sağlanır.
 • Kullanılan kişisel koruyucu donanımlar, özel olarak belirlenmiş yerlerde saklanır, her kullanımdan sonra kontrol edilip temizlenir, tamir ve bakımı yapılır.

Bertaraf işlemleri için asbest;

 • Asbestli malzemelerin sökülmesi, uzaklaştırılması
 • Asbestli malzemelerin paketlenmesi ve etiketlenmesi
 • Asbestli malzemelerin depolanması
 • Asbestli malzemelerin uygun araçlarla taşınması
 •  Asbestli malzemelerin bertarafı

MAB Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri, 

Şirketimiz, Asbest Bertaraf Faaliyetlerini, Asbest Söküm Uzmanı denetiminde, alanlarında uzman Asbest Bertaraf Çalışanları ile gerçekleştirmektedir. Çalışanlarımızın hepsi gerekli bilgi, belge ve tecrübeye sahiptir.

Sizde profesyonel hizmelerimizden yararlanabilir, alanında uzman çalışanlarımız ile projelerinizde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

MAB Asbest, Profesyonel Bir Asbest Söküm Şirketidir. Merkezi İstanbul'da Olmak Üzere Tüm Türkiye' de Asbest Söküm ve Bertaraf Hizmetleri Vermektedir.

Asbest,Asbest Söküm,Asbest Bertaraf, Asbest Söküm Firması, Asbest Söküm Firmaları, Asbest Söküm Şirketi, Asbest Söküm Şirketleri,istanbul Asbest Söküm Firmaları,Asbest Söküm Şirketleri istanbul
ADRES

İzzetpaşa Mah. Yeniyol Cad. No:24 Daire:6 Şişli, İstanbul

EMAİL
info[@]mabasbest.com.tr
info[@]mabyikim.com.tr
SOSYAL
2022©copyrighttbn web